Video interview: Co je to mobilní těžba?

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Video interview: Co je to mobilní těžba?

Electroneum mobilní těženíMáme tady další krátké interview se zakladatelem kryptoměny Electroenum, s Richardem Ellsem. V tomto díle je jednoduše vysvětleno, co je to mobilní těžba. Dozvíte se také, jak mobilní těžba funguje a v čem se liší od té klasické.

Co je to mobilní těžba?

Přepis do češtiny

Electroneum nabízí unikátní možnost těžby na mobilních telefonech… Co je to mobilní těžba?

Dobrá. Určitě víte, jak vypadá klasické těžení kryptoměn, při kterém výkonné výpočetní stroje potvrzují transakce, přidávají bloky přímo do blockchainu a musí mít stažený kompletní blockchain (desítky až stovky GB). Klasické těžení je navíc velmi náročné na elektrickou energii.

Mobilní těžba nepotřebuje téměř žádnou elektřinu, nevyužívá téměř žádná mobilní data, efektivně komunikuje s našimi servery a neustále zůstává v kontaktu s naším cloudem. Jedná se tedy o centralizovaný systém, na rozdíl od našeho decentralizovaného blockchainu, na kterém celé Electroneum běží (lze těžit pouze klasicky, více info zde: FAQ).

Centralizovaný systém dále komunikuje s řídícím střediskem – s naším cloudem, kterému mobilní těžaři neustále předávají tuto informaci: Tady jsem, jsem součástí projektu Electroneum! A my na to řekneme: „Super. Děkujeme, že jste součástí našeho projektu, za odměnu od nás dostanete pár mincí Electroneum.

Takže my doslova vezmeme mince Electroneum a pumpujeme je do peněženek mobilních těžařů jenom za to, že si stáhli mobilní aplikaci a jsou součástí projektu. Díky tomu bude nárůst počtu uživatelů naší kryptoměny úžasný a protože bude nárůst počtu uživatelů úžasný, tak budeme zase o krok blíž k dosažení našeho cíle – získání obrovského počtu uživatelů. Jakmile budeme mít obrovský počet uživatelů, tak pro nás bude jednoduché hledat zdroje příjmů.

V současné době nemáme definované zdroje příjmů. Nyní se snažíme získat co nejvíce uživatelů. Jakmile bude na palubě dostatek uživatelů, řekněme 100 miliónů, tak pro nás bude jednoduché nacházet zdroje příjmů.

Momentálně nám tedy jde pouze o získání obrovského počtu uživatelů pro naší kryptoměnu. Chceme mít víc uživatelů, než jakákoliv jiná kryptoměna a mobilní těžba je způsob, jak toho dosáhnout.

Další díly interview:

Richard Ells a jak vzniklo Electroneum

Co je to mobilní těžba?

Čím je Electroneum odlišné – ČÁST 1

Čím je Electroneum odlišné – ČÁST 2

 

Electroneum.cz