Návod na online peněženku Electroneum

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návod na online peněženku Electroneum

Online peněženka Electroneum znak a plošný spojV následujících řádcích se dozvíte co je to online peněženka Electroneum, jak jí vytvořit, používat a na co si dát pozor. Článek je určen hlavně pro nováčky, ale obsahuje také informace, které se občas hodí každému.

Co je to online peněženka

Někdy se jí říká také webová peněženka. Všechny webové / online peněženky ukládají vaše klíče na svých serverech, takže se k nim můžete připojit odkudkoliv na světe. V tomto případě svěřujete své klíče třetí straně, takže před založením účtu doporučujeme důkladně prověřit poskytovatele dané online peněženky! Má to i nějaké výhody. Poskytovatelé se velmi dobře starají o zabezpečení vaší peněženky, například zálohováním databází, nebo rotací IP adres. Další výhodou je vychytané grafické prostředí a velmi jednoduché ovládání oproti ostatním typům peněženek.  My se zde budeme zabývat pouze oficiální peněženkou Electroneum a tu můžeme považovat za bezpečnou. Tato online peněženka byla dokonce několik týdnů velmi důkladně testována bezpečnostní agenturou HackerOne. Služby této agentury využívají i velmi známe společnosti jako například Uber, Spotify, Blockchain.info, Google play, Twitter a mnohé další.

Online peněženka v mobilní aplikaci

Přihlašovací údaje do online peněženky na webu https://my.electroneum.com/ jsou shodné s těmi pro mobilní aplikaci Electroneum. Jedná se o totožné peněženky, takže mince které máte v mobilu můžete utrácet i přes online peněženku na počítači. Obě nabízejí skoro stejné možnosti. Ta mobilní nabízí navíc mobilní těžbu, dále můžete využít foťák v mobilu pro skenování QR kódů. Online peněženka má například zase přehlednější historii transakcí.

Registrace

Nezačínejte prosím s registrací dokud si nepřečtete celý článek! Na konci najdete několik bezpečnostních doporučení!

Založení peněženky je celkem jednoduché, ale kvůli bezpečnostním opatřením zabere zhruba 5 až 10 minut. Tento návod je určen pro online peněženku https://my.electroneum.com/. Po otevření odkazu z předchozí věty klikněte na Create an account. Nyní si můžete vybrat registraci přes Facebook, nebo klasické vytvoření účtu pomocí emailu.

Při každém kroku musíte provést reCAPCHA, jedná se o test, zda jste skutečně člověk a ne nějaký hackerský algoritmus, který chce Electroneum poškodit. Je to vlastně taková “minihra”, kde musíte klikat na různé obrázky. Nahoře máte napsáno na co klikat.

Ověření účtu

Nyní musíte projít několika ověřovacími body:

 1. Ověření emailu  Pokud jste zvolili registraci přes email, tak musíte ověřit svůj email kliknutím na link, který vám přijde na adresu zadanou při registraci, Pokud jste se registroval přes Facebook, tak by měl váš email být automaticky ověřen.
 2. Ověření přes mobilní telefon – Nejdříve zvolte předvolbu pro ČR +420 a poté zadejte vaše telefonní číslo a potvrďte. Přijde vám sms zpráva s kódem který zadáte v dalším kroku a je to.
 3. Nastavení záložního emailu pro obnovu PINu – Nyní zadejte váš záložní email, opět vám na zvolenou mailovou adresu přijde link na který musíte kliknout.
 4. Nastavení PIN kódu – V tomto kroku si musíte zvolit pin kód z pěti číslic a v dolním okénku vámi zvolený PIN kód napsat pro kontrolu znovu.
 5. Hotovo – Nyní se můžete přihlásit do peněženky.

Poznámka: Kroky 3 a 4 můžou být prohozeny, osobně jsem při registracích zažil obě verze.

Rozložení peněženky

 1. Wallet Balance – aktuální zůstatek mincí vaší peněženky.
 2. Send ETN – tlačítko pro odeslání mincí.
 3. Import from Offline Wallet – tlačítko pro import mincí z papírové peněženky
 4. Your Public Wallet Address – váš veřejný klíč i s QR kódem, tato adresa se používá pro příjem mincí ETN
 5. Recent Tramsactions – podrobná historie transakcí
 6. Offline Paper Wallet – zde může vytvořit papírovou peneženku, zde je návod: Jak vytvořit a používat papírovou peněženku

Jak odesílat a přijímat ETN

Odesílání ETN

 1. Klikněte na Send ETN (bod 2 na obrázku výše).
 2. Zadejte adresu na kterou chcete Electroneum odeslat, nebo naskenujte QR kód
 3. Objeví se další políčko k vyplnění, Payment ID, to je něco jako variabilní symbol. Pro provedení transakce není potřeba, ale pozor! Některé eshopy, nebo burzy ho můžou vyžadovat a pokud ho nezadáte tak už svoje mince možná nikdy neuvidíte! Payment ID najdete u konkrétní objednávky, nebo na webu burzy u svého účtu. Vždy si ověřte zda společnost kam ETN posíláte Payment ID nevyžaduje!
 4. Pokračujte tlačítkem Next. Nyní zadejte množství mincí, které chcete odeslat a opět potvrďte.
 5. Zadejte PIN kód a je to.
 6. Upozornění: Váš dostupný zůstatek (Available Balance) nebude až do potvrzení transakce souhlasit. Je to naprosto normální, tímto blockchain zajištuje anonymitu všech transakcí. Po chvilce se vám hodnota aktuálního zůstatku vrátí do normálu.

Přijímání ETN

 1. Pro přijetí mincí stačí překopírovat vaši veřejnou adresu, nebo oskenovat QR kód. Na obrázku je to bod 4 (Your Public Wallet Address).
 2. Vždy si zkontrolujte zda jste adresu překopírovali celou a jestli nejsou na koncích, nebo i uprostřed adresy mezery!
 3. Hned pod adresou je tlačítko Click to copy, které po stisknutí zkopíruje bezchybně vaši adresu.
 4. Tuto adresu můžete dát naprosto komukoliv, protože slouží pouze pro přijímání mincí.

Jak odesílat a přijímat Electroneum z Offline Wallet

 • K odeslání mincí na papírovou peněženku použijeme postup z předchozího odstavce – Odesílání ETN. Mince odešleme na adresu Public Wallet, kterou najdete na vaší papírové peněžence.
 • K importu mincí klikneme na Import from Offline Wallet (bod 3 na obrázku). Potom musíte postupně zadat nebo naskenovat všechny adresy z vaší papírové peněženky v tomto pořadí: Public Wallet > Private View > Private Spend. Potom následuje poslední kontrola adresy a zadání PIN kódu. Teď už jenom stačí počkat až transakce proběhne blockchainem.

Jak vytvořit papírovou peněženku

Detailní informace o papírové peněžence a o tom jak jí vytvořit a používat naleznete zde: Jak vytvořit a používat papírovou peněženku.

Důležité bezpečnostní opatření!

 • heslo pro peněženku nikde jinde nepoužívejte
 • vždy volte velmi složitá hesla obsahující malá velká písmena, číslice, a znaky
 • nikdy nepoužívejte stejné heslo jaké máte na emailu
 • záložní email pro obnovu PIN kódu nesmí být stejné heslo jako váš hlavní email
 • pokud jste na svém emailu několik let neměnili heslo tak ho změnte
 • nikomu neukazuje adresu Private Spend z vaší papírové peněženky

Držte se těchto bezpečnostních bodů! Bohužel už se našlo pár uživatelů, kteří kvůli nedodržení těchto pravidel přišli o své mince ETN…

Jak vytvořit peněženku v mobilu a jak získat mince ZDARMA mobilní těžbou

Podrobný návod najdete zde: https://www.electroneum.cz/mobilni-aplikace-electroneum-navod/

V případě nejasností nás kontaktuje na facebooku – facebook.com/electroneum.cz (pokud nemáte facebook, můžete využít kontaktní formulář na těchto stránkách)

 

Electroneum.cz