Mobilní aplikace Electroneum – jak na registraci a mobilní těžbu

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mobilní aplikace Electroneum – jak na registraci a mobilní těžbu

Android aplikace ElectroneumV tomto článku se dozvíte co je to mobilní aplikace Electroneum a jak jí naplno využít. Ukážeme si, jak získat ETN zdarma mobilní těžbou. Dále zde najdete návod, jak založit účet, jak používat peněženku a provádět transakce. Mobilní aplikace Electroneum by neměla chybět v žádném mobilu!

Co je to mobilní aplikace Electroneum

Je to oficiální aplikace z dílny týmu Electroneum. Umožňuje bezpečně odesílat a přijímat mince ETN přímo ve vašem mobilním telefonu. Aplikace také nabízí hned dvě možnosti, jak získat tuto kryptoměnu úplně zdarma! Prvním způsobem je mobilní těžba – stačí stisknout tlačítko a už vyděláváte. Je to skutečně tak jednoduché. Nedá se na tom zbohatnout, ale peníze zdarma bez práce se vždycky hodí. Dalším způsobem je Electroneum referral program. Tentokrát to úplně zadarmo není, pro účast v promo akci musíte naskenovat QR, kód který najdete na konci článku. Po naskenování QR kódu se okamžitě zvýší výnosy z vaší mobilní těžby. Hlavním účelem mobilní aplikace Electroneum je online peněženka pro vaše mince, pojďme si ukázat co to vlastně online peněženka je a jak si založit účet.

Online peněženka v mobilní aplikaci

Díky online peněžence, která je součástí mobilní aplikace Electroneum, máte přístup ke svým mincím ETN odkudkoliv na světe. Pro přístup k vašim mincím potřebujete mít pouze internet v mobilu a účet založený u společnosti Electroneum. Hlavní výhodou online peněženky je to, že si za vás pamatuje velmi složité a dlouhé klíče, které by jste jinak museli zdlouhavě zadávat při provádění transakcí a to vše v příkazovém řádku. Tady máte příklad jednoho takového klíče:

 • Private spend key: bcc0710d5f4cca25cb17ee523653830bd27537a24dcb0468a082284297be0e03

S online peněženkou vám stačí pouze email, heslo a PIN. Online peněženka má také velkou výhodu v tom, že nemusíte stahovat celý blockchain, který má desítky až stovky GB. Tento typ peněženky je kompromis mezi jednoduchostí a bezpečností. Pro maximální bezpečnost je ideální offline papírová peněženka, která je vhodná pro dlouhodobé uložení většího počtu mincí. Návod jak tuto peněženku vytvořit, a také podrobné informace o tom jak vlastně peněženky kryptoměn fungují najdete zde: Jak vytvořit a používat papírovou peněženku.

Registrace

POZOR! Způsob registrace do aplikace Electroneum prošel několika změnami, následující informce nebudou úplně přesné.

Pokud už máte účet na online peněžence https://my.electroneum.com/, tak registraci přeskočte a použijte vaše přihlašovací údaje pro tuto peněženku. Jedná se o totožné peněženky se stejným privátním klíčem, takže mají i stejný zůstatek mincí.

Aplikaci pro Android stáhnete zde: Electroneum

Aplikaci pro iPhone stáhnete zde: Electroneum

Než se vám apka stáhne, tak si přečtěte pár bezpečnostních upozornění:

 • heslo pro mobilní aplikaci nikde jinde nepoužívejte
 • heslo by mělo být velmi složité
 • nejhorší co můžete udělat je použít stejné heslo, jako máte na emailu
 • pokud jste na svém mailu velmi dlouho neměnili heslo tak ho doporučuji změnit
 • přihlašovací údaje nikam neukládejte, raději si je zapište na papírek a dobře schovejte

Samotné založení učtu není nijak složité, ale kvůli několika bezpečnostním krokům zabere cca 5 minut. U každého bodu registrace musíte projít přes reCAPCHA, jedná se o test, zda jste skutečně člověk a ne nějaký hacker. Je to taková „minihra“, kde musíte klikat na různé druhy obrázků. Nahoře máte napsáno na co klikat.

Na výběr máte ze dvou možností. Registraci přes facebook, nebo klasicky přes email. Pro druhou možnost klikněte na SIGN UP VIA THE WEBSITE.

Ověření účtu

pozor

Nyní musíte projít několika ověřovacími body:

 1. Ověření vašeho emailu  Při registraci přes email musíte ověřit svůj email kliknutím na link, který vám přijde na adresu zadanou při registraci, Při registraci přes Facebook by měl být email automaticky ověřen.
 2. Ověření přes sms – Zvolte předvolbu pro ČR +420 a potom zadejte telefonní číslo a potvrďte. Za chvílí vám přijde sms s kódem, který zadáte v dalším kroku.
 3. Záložní email pro obnovu PINu – Nyní zadejte záložní email, zase vám na zvolenou mailovou adresu přijde link na který musíte kliknout.
 4. PIN kód – V tomto kroku si musíte zvolit PIN kód z pěti číslic a v dolním okénku vámi zvolený PIN kód napsat pro kontrolu znovu.
 5. Hotovo – Nyní už se můžete přihlásit do mobilní aplikace Electroneum.

Poznámka: Kroky 3 a 4 můžou být prohozeny, osobně jsem při registracích zažil obě verze.

Rozložení mobilní aplikace Electroneum

Samotné používání mobilní aplikace Electroneum je velmi jednoduché a intuitivní. Apka má 4 hlavní záložky: Miner, Wallet, Value, More. Rozložení celé aplikace můžete vidět na obrázku níže. V další části tohoto článku se budeme věnovat každé záložce podrobněji.

Mobilní aplikace Electroneum

1) Miner (mobilní těžba)

Po přihlášení do mobilní aplikace Electroneum se vám automaticky otevře záložka Miner. Jedná se o nejlepší funkci z celé aplikace, protože generuje mince ETN zdarma! Ano zdarma a úplně bez práce. Samozřejmě z toho nezbohatnete a hodí to jenom pár mincí za týden, ale bůh ví jakou budou mít hodnotu za pár let. Mobilní těžba nežere baterku ani mobilní data a může běžet na pozadí. Stačí kliknout na velké tlačítko START MINING a už vyděláváte. Nad tlačítkem najdete tyto informační položky:

 • Miner Status – Pokud zrovna těžíte, tak je vpravo napsáno Active. Pokud netěžíte, tak je tam napsáno Offline a v tom případě doporučuji ihned začít těžit.
 • Hash Rate – Vpravo vidíte hodnotu vašeho těžebního výkonu Hash Rate. Čím výkonnější máte telefon, tím vyšší bude váš Hash Rate a mince ETN vám budou přibývat rychleji.
 • Pending Balance – Počet mincí, které už jste vytěžili, ale zatím nebyly odeslány do vaší peněženky. Mince by se vám měli do peněženky odeslat automaticky, jakmile dosáhnete určité hranice. V době psaní tohoto článku je to 5 ETN. Tato hodnota se může měnit v závislosti na kurzu kryptoměny Electroneum.
 • Active Miners – Aktuální počet aktivních mobilních těžařů z celého světa.

2) Wallet (peněženka)

Mobilní aplikace Electroneum obsahuje velmi jednoduchou a přehlednou peněženku. Po kliknutí na záložku Wallet se objeví vaše peněženka, nyní je potřeba chvilku počkat, než se aktualizuje stav vaší peněženky z blockchainu. V této záložce můžete přijímat a odesílat mince ETN. V horní části vidíte stav vaší peněženky a aktuální použitelný zůstatek. V dolní části je historie vašich transakcí. Po kliknutí na jednu z nich se vám objeví detaily zvolené transakce.

Odesílání mincí ETN

 1. Klikněte na velké modré tlačítko SEND vlevo nahoře.
 2. Zadejte adresu Public Wallet na kterou chcete mince ETN odeslat, nebo naskenujte QR kód
 3. Nyní to po vás bude chtít, Payment ID, toto políčko se využívá podobně jako variabilní symbol. Pro provedení transakce není potřeba, ale pozor! Některé burzy, nebo eshopy ho vyžadují a když ho nezadáte, tak můžete o své mince přijít! Payment ID najdete nejčastěji u konkrétní objednávky. Pokud se jedná o burzu, tak ho najdete většinou na stránce pro provádění vkladů. Vždy si ověřte zda společnost kam ETN posíláte Payment ID nevyžaduje!
 4. Pokračujte tlačítkem Next. Nyní zadejte množství mincí, které chcete odeslat a opět potvrďte.
 5. Ještě Zadejte PIN kód a mince jsou odeslány.
 6. Upozornění: Váš Available Balance (dostupný zůstatek) nebude až do potvrzení transakce souhlasit. To je naprosto běžná záležitost, tímto blockchain zajišťuje anonymitu všech transakcí. Po chvíli se vám výše aktuálního zůstatku vrátí tam kde má být.

Přijímání ETN

 1. Pro přijetí mincí ETN klikněte na modré tlačítko RECEIVE. Objeví se vaše adresa (Your Public Wallet Address), tuto adresu poskytněte tomu kdo vám má poslat mince ETN. Pro zobrazení QR kódu vaší adresy klikněte na SHOW WALLET QR.
 2. Vždy si zkontrolujte, zda jste adresu překopírovali celou a jestli nejsou na koncích nebo i uprostřed adresy mezery!
 3. Nad adresou je tlačítko COPY, které po stisknutí zkopíruje bezchybně vaši adresu.
 4. Je naprosto bezpečné dát komukoliv tuto adresu, protože slouží pouze pro přijímání mincí.

Import a Export mincí z Papírové peněženky

 1. Pro odeslaní mincí na papírovou peněženku jednoduše odešlete mince podle návodu výše na adresu Public Wallet vaší papírové peněženky.
 2. Pro import mincí z papírové peněžeky klikněte na RECEIVE a potom na IMPORT FROM OFFLINE WALLET. Nyní musíte naskenovat všechny adresy z vaší papírové peněženky v předem určeném pořadí: Public Wallet > Private View > Private Spend.
 3. Podrobný návod jak vytvořit a používat papírovou peněženku najdete v tomto článku:  Jak vytvořit a používat papírovou peněženku.

3) Value (aktuální kurz ETN)

Mobilní aplikace Electroneum vám ukáže i aktuální kurz kryptoměny ETN. Tuto možnost najdete v záložce Value. Můžete si změnit měnu, ve které se vám hodnota zobrazuje, ale CZK tam bohužel zatím není. Aktuální kurz ETN v CZK najdete vpravo nahoře na tomto webu (ve verzi pro mobilní telefony je to skoro úplně dole). Pod cenou jsou tři podkategorie. Jednou z nich je CALCULATOR, zde si můžete přepočítat libovolný počet mincí ETN na jinou měnu a naopak. Další je EXCHANGES, zde najdete hlavní burzy, na kterých lze Electroneum nakoupit nebo s ním obchodovat. Podkategorie STATS ukazuje základní finanční informace, jednotlivé body si blíže popíšeme:

 • Rank – Aktuální pozice kryptoměny Electroneum ve srovnání s ostatními kryptoměnami. Určuje se podle hodnoty Market cap.
 • Volume (24H) – Vyjadřuje celkový objem peněz, za který se ETN prodalo a nakoupilo dohromady za posledních 24 hodin. Zjednodušeně to znamená, jak moc se s danou kryptoměnou kšeftovalo za posledních 24 hodin.
 • Circulation – Aktuální počet mincí v oběhu. Toto číslo se pomalu zvyšuje, protože těžaři neustále generují nové mince,
 • Market cap – Celkový tržní kapitál kryptoměny ETN. Ukazuje kolik je v dané kryptoměně aktuálně nasypáno peněz.
 • 1H % Change – Změna kurzu ETN za poslední hodinu v procentech.
 • 24H % Change – Změna kurzu ETN za uplynulý den v procentech.
 • 7D % Change –   Změna kurzu ETN za uplynulý týden v procentech.

4) More (ostatní + jak získat více ETN zdarma)

Poslední záložka mobilní aplikace Electroneum je něco jako nastavení. Můžete si zde změnit jazyk aplikace, ale čeština tam zatím není. Dále zde vidíte verzi vaší aplikace, podmínky užití a tlačítko pro odhlášení.

Úplně nahoře je záložka Promo, kde se po kliknutí na Earn FREE Coins (Referral program) můžete účastnit Electroneum referral programu a získat tak ještě více ETN mobilní těžbou ZDARMA. Pro účast v této promo akci stačí jednoduše naskenovat tento QR kód (lze napsat i ručně 96AB3F):

Doporučuji naskenovat co nejdříve a při čtení zbytku článku už těžíte s bonusem 1%

Návod jak se zapojit do soutěže o Electroneum zdarma

Jak získat ještě více mincí ZDARMA?

Další Electroneum zdarma můžete získat tím, že doporučíte mobilní aplikaci Electroneum kamarádům a dáte jim oskenovat váš QR kód. Poté budete pravidelně dostávat bonus 5% z mincí, které vaši kamarádi na mobilu vytěží. Podrobnější informace najdete zde: Electroneum referral program – více ETN zdarma

Další zpoůsoby jak zíksat Electroneum zdarma

V komunitě kolem kryptoměny Electroneum kolují informace, že vznikají nové hry na mobil, kde bude možné vyhrát nějakou tu minci ETN. Jakmile se objeví další způsoby jak získat Electroneum zdarma, tak zde určitě najdete návod jak na to. Pokud chcete zůstat v obraze a dozvědět se o těchto možnostech jako první, tak nás sledujte, nebo nám dejte like na facebooku: facebook.com/electroneum.cz.

Náš facebook můžete použít také v případě dotazů (můžete využít i kontaktní formulář na těchto stránkách).

Electroneum.cz