Kolik ETN může hodit mobilní těžba?

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kolik ETN může hodit mobilní těžba?

electroneum těžba na mobilu, kolik vydělá?Na fórech a sociálních sítích se pořád dokola spekuluje o tom, kolik by mobilní těžba mohla vydělat za měsíc. Electroneum na toto téma vydalo oficiální vyjádření. Kolik by to teda mohlo být?

Oficiální vyjádření vývojářů

Electroneum ve svém oficiálním vyjádření dříve uvedlo, že nevyprodané Electroneum z předprodeje se použije na podporu mobilních těžařů, ketří by si mohli přijít až na 30 dolarů měsíčně, aby podpořili virální zájem o Electroneum. Musíme si ale uvědomit, že v době vydání tohoto oficiálního vyjádřeni byl nejúspěšnějším předprodejem kryptoměna Tezos s dvaceti tisící přispěvateli. Electroneum tedy očekávalo o něco menší zájem. Electroneum ICO se stalo nejúspěšnějším předprodejem mincí všech dob! Více než 120 000 uživatelů nakoupilo Electroneum za 40 miliónu dolarů! Electroneum má dalších 200 000 zaregistrovaných uživatelů, na které už bohužel žádné mince z předprodeje nezbyly.

Toto obrovské číslo a ohromný úspěch znamená, že odhady počátečního růstu Electroneum tak trochu podcenilo. Takže když bylo psáno prohlášení s 30 dolary měsíčně při těžbě na mobilu, mysleli si, že budou mít cca 10000 uživatelů mobilní aplikace Electroneum. Podle předprodeje to vypadá, že jich bude 20x možná i 30x víc. Počet minci, který získá každý těžař, je závislý na celkovém počtu těžařů, což platí i v tomto případě. Je zřejmé, že pokud bude hodně těžařů, odměna bude menší. Problém přichází s přiřazením dolarové hodnoty, lepší by byla asi hodnota v Mincích. Těm 30ti dolarům z důvodu velkého počtu zájemců moc nevěřím, protože by to nebylo ideální pro virální růst měny Electroneum. Kdyby totiž zůstali u těch 30 dolarů, tak by se zásoba mincí velice rychle vyčerpala a potom by byla mobilní těžba nezajímavá. Electroneum musí najít rovnováhu a nastavit výši odměny tak, aby se nevyčerpaly všechny mince hned první týden po spuštění a mohlo tak být na mobilech těženo dlouhodobě.

Hodnota ETN v dolarech a mobilní těžba

Bohužel je velice těžké odhadovat budoucí cenu ETN. Myslím si, že při výpočtu vycházeli z ceny předprodeje, tedy 0,01 dolaru. Pokud cena poroste tak mobilní těžaři vydělají více peněz při stejném počtu vytěžených mincí. I když doufám, že cena poroste, tak s jistotou to nemůže říct nikdo. Electroneum a jeho budoucí cena je nyní v rukou držitelů mincí z předprodeje a budoucích zájemců o nákup ETN.

Hrubý odhad možného výnosu

Po zvážení výše uvedených informací vyšel na oficiálním blogu Electroneum článek, s revidovaným odhadem odměny za mobilní těžbu. Zdůrazňuji, že se jedná pouze o odhad a všechny výpočty jsou založené na ceně 0,01 dolaru za jedno Electroneum. Pokud bude v prvním týdnu méně než 100 000 mobilních těžařů a pokud aplikace na mobilu poběží celých 24 hodin, tak by těžba na výkonném mobilním telefonu mohla generovat kolem 70 mincí ETN denně. Při ceně 0,01 dolaru za minci to odpovídá cca 20 dolarům měsíčně. Bohužel si zatím nemůžeme být jisti jestli, že to tak skutečně bude, protože zatím nevíme jestli bude cena vyšší, nebo nižší než 0,01 dolaru za 1 minci ETN. Na základě ceny a počtu mobilních těžařů nastaví Electroneum odměnu pro mobilní těžaře tak, aby těžbou získal rozumný počet mincí každý těžař.

Omlouvám se, že se nejedná o přesné hodnoty, ale jinak to bohužel nejde, protože ceny kryptoměn jsou velmi nepředvídatelné. Osobně doufám, že mobilní těžba hodí alespoň pár stovek korun měsíčně – pár stovek zadarmo se vždycky hodí.

Electroneum.cz