Interview: Richard Ells a jak vzniklo Electroneum

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Interview: Richard Ells a jak vzniklo Electroneum

Electroneum Interview Richard EllsDalší skvělé Interview s přepisem do češtiny o tom, co je vlastně Richard Ells zač. V interview se dozvíte, čím se zakladatel kryptoměny Electroneum zabýval v minulosti a jak vznikl nápad založit Electroneum. Dozvíte se také o úspěšných projektech, které má Richard Ells na svědomí.

Video Interview: Richard Ells a jeho projekty

Přepis do češtiny

Richard Ells:

Začínal jsem jako programátor. Potom jsem začal podnikat a založil jsem několik společností, takže jsem se podílel na vývoji různých společností, které stále do dnes fungují.

Před dvaceti lety jsem založil agenturu pro digitální marketing (SiteWizard.co.uk), která stále funguje a má pár zaměstnanců. Na chodu této agentury už se moc nepodílím, protože dobře funguje i beze mě. Jelikož pořád vlastním velký kus této společnosti, tak se občas přeci jenom podívám jak společnost funguje.

Mám také zhruba 20 až 30 zaměstnanců, kteří pracují v softwarové platformě pro správu sociálních medií (Retortal). Tato softwarová platforma poskytuje velkým miliardovým společnostem systém pro plánovaní a rozvržení činností na sociálních mediích pro potřeby marketingu.

Tímto jsem se dostal k práci se softwarem v masovém měřítku a k navrhování uživatelského prostředí, které umožňuje zjednodušení procesu. Právě tyto dvě věci mě dovedli k tomu, co dělám dnes.

Novinář Graham Jarvis:

Odkud se vzala inspirace, která vás dovedla k založení kryptoměny Electroneum?

Richard Ells:

Vždycky jsem se zajímal o kryptoměny, ale když říkám vždycky, tak nemyslím úplně od roku 2009, kdy začaly existovat. Možná jsem něco málo o kryptoměnách zahlédl už dříve, ale poprvé jsem se o ně skutečně začal zajímat v roce 2014. Jakožto technicky založeného člověka mě kryptoměny zajímaly pouze z technologického hlediska. Takže jsem si hrál s linuxem a s příkazovým řádkem. Bylo to pro mě jako koníček, prostě zábava, Nejsem si úplně jistý, jestli by tohle většina lidí označila jako zábavu, ale pro mě to tak bylo. Takže jsem si hrál s bitcoinem a stáhl jsem si blockchain, abych se podíval jak vlastně funguje. Všiml jsem si, že existují i další digitální měny, které jsou velmi zajímavé, mají různé účely a snaží se prosadit vzrušující změny.

V této době jsem stavěl počítače na těžení kryptoměn a můj zájem se neustále zvětšoval. Všichni přátelé, kteří přišli na návštěvu a viděli tyto podivné těžební stroje, které jsem postavil, si prostě mysleli, že se jedná o nějaký druh sci-fi. Bylo to prostě mimo jejich chápání, což mi přišlo jako strašná škoda, protože do světa kryptoměn by se měl zapojit úplně každý. Na základně toho jsem si řekl, že by nebylo špatné vytvořit kryptoměnu, která by byla zcela přístupná pro všechny a to bez jakýchkoliv technických dovedností. Vše co by stačilo je: stáhnout si aplikaci, vyplnit jméno a heslo jako u ostatních aplikací, zmáčknout tlačítko a za chvilku vlastníte pár mincí kryptoměny – takže teď už jste do světa kryptoměn zapojen i Vy.

To všechno bylo dávno předtím, než jsme vůbec měli název Electroneum, ale takový byl koncept. Takže jsem začal budovat blockchain a dal jsem dohromady tým. Za začátku to všechno bylo pouze naše vedlejší činnost. Takže po večer a o víkendech jsme si hráli s blockchainem. Nakonec z toho vznikl velmi seriózní byznys s velmi seriózním kapitálem ve velmi seriózním měřítku.

Další díly interview:

Richard Ells a jak vzniklo Electroneum

Co je to mobilní těžba?

Čím je Electroneum odlišné – ČÁST 1

Čím je Electroneum odlišné – ČÁST 2

Electroneum.cz