Electroneum v Turecku, platba mincemi ETN za mobilní služby pro celou zemi

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Electroneum v Turecku, platba mincemi ETN za mobilní služby pro celou zemi

Do spolupráce se zapojili 3 mobilní operátoři, kteří dohromady pokrývají 100% země. Electroneum v Turecku tak může využít cca 80 milionů lidí.

Electroneum v Turecku

Electroneum v Turecku vlajka

Společnost Electroenum oznámila tuto spolupráci na oficiálním Twitteru cca před měsícem. Z příspěvku na Twitteru je vidět, že společnost ETN je z této spolupráce opravdu nadšená. Ve zprávě je napsáno, že Electroneum v Turecku můžou nyní využít k platbám uživatelé těchto mobilních operátorů: Vodafone, Turkcell a Turk Telekom.

Richard Ells, generální ředitel Electroneum:

“Tohle je poprvé, kdy můžou uživatelé ETN nakoupit mobilní data a minuty u všech mobilních operátorů v zemi a pokrýt tak 100% populace. Je to důležitý krok pro Electroneum. Zejména proto, že má Electroneum v Turecku asi 41000 uživatelů a toto číslo každý den roste.”

V Turecku je tedy nyní možné dobíjet mobilní data a minuty kryptoměnou ETN přímo v mobilní aplikaci Electroneum. U nás tato možnost bohužel zatím není. Služba je prozatím dostupná v Turecku, Brazílii a Jihoafrické Republice. Richard Ells neskrývá své nadšení a ve videu na YouTube řekl něco co by se dalo přeložit jako “První zářez v Evropě”.

Stejně jako v Brazílii je služba poskytována pomocí třetí strany. To znamená, že mezi společností Electroneum a mobilním operátorem je společnost, která se stará o převod kryptoměny na běžnou měnu. O výhodách prodeji přes prostředníka najdete pár slov v tomto článku: Electroneum v Brazílii.

Turecko a kryptoměny

Vodafone, Turkcell a Turk Telekom mají v Turecku pod sebou skutečně 100% obyvatel, což je cca 80 milionů. V zemi je hodně mladých lidí, kteří se nebojí používat moderní technologie a chytré telefony. Mladá generace v Turecku je také velmi otevřená kryptoměnám. Richard Ells v YouTube videu řekl, že 12% uživatelů chytrých telefonů v Turecku už nějakou tu kryptoměnu vlastní.

Na základě průzkumu ING je Turecko ve vlastnictví kryptoměn dokonce první v Evropě. Podle průzkumu vlastní kryptoměny 18% turků, což je výrazný nadprůměr. Pro srovnání: U nás je to 9%, v Německu 8% a ve Velké Británii 6%. Zde je o tom článek v angličtině: https://www.btcnn.com/turkey-takes-the-lead-in-cryptocurrency.

A jsou tady i další důvody pro Electroneum v Turecku. Turecká burza kryptoměn SistemKoin nabízí možnost nakoupit nebo prodat mince ETN přímo za Tureckou liru. To je pro podnikatele opravdu důležité. Navíc skoro 30% obyvatelstva nemá bankovní účet a používá pouze hotovost. Aplikace Electroneum může pro tyto uživatele fungovat jako forma bankovního účtu. Je tedy jasné, že si Electroneum Turecko nevybralo náhodou.

Odkazy na všechny články najdete také na našem Facebooku. Pokud si nechcete nechat další článek ujít, tak nás sledujte, nebo nám dejte like: facebook.com/electroneum.cz.

Electroneum.cz