Electroneum patent – blesková rychlost transakcí pro všechny krytopměny

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Electroneum patent – blesková rychlost transakcí pro všechny krytopměny

electroneum patent žárovkaTým Electroneum oficiálně podal žádost o patent, který řeší otázku rychlosti transakcí všech kryptoměn. Electroneum patent je založený na podobném principu jako platby kreditní kartou v obchodě, umožňuje tedy instantní platby! Electroneum patent by tedy mohl změnit celý svět kryptoměn. Podrobnosti v článku.

Bleskově rychlé platby

Kryptoměna Electroneum disponuje hybridním systémem, který se skládá z centralizované aplikace a decentralizovaného blockchainu, který umožňuje okamžité potvrzení platby pro prodejce a to pro online i kamenné obchody. Electroneum patent funguje tak, že systém obchodníkovi okamžitě potvrdí, že zákazník má ve své peněžence potřebný počet mincí. Díky tomu může proběhnout opravdu instantní platba za zboží nebo služby. Ihned po potvrzení následuje zablokování potřebného počtu mincí ETN uvnitř systému Electroneum, aby se zabránilo double spendingu (utracení jedné mince dvakrát, což by vedlo k nechtěnému množení/padělaní mincí). Až přijde vhodná doba, tak systém Electroneum odešle transakci do blockchainu, aby se zabránilo nárazovým vlnám vysokého počtu transakcí.

Jak Electroneum Patent funguje

Pro prodejce i uživatele je to velká výhoda, protože můžou nakupovat a prodávat zboží v kryptoměnách bez zbytečných formalit, zdržování nebo čekání na potvrzení transakce v blockchainu (někdy i desítky minut). Electroneum patent zajistí, že prodejci budou prakticky okamžitě ujištěni, že je platba na cestě. S touto novou technologií se prodejcům v platebním terminálu objeví to, na co jsou zvyklí: PLATBA PŘIJATA, nebo PLATBA ZAMÍTNUTA – stejně jako to dělá terminál pro platební karty na pokladně v supermarketu. Peníze z prodeje prostřednictvím platebních karet jsou odeslány na účet prodejce až o pár dní později. To byl stručný popis toho, jak Electroneum patent funguje – stejný princip jako u platebních karet, akorát s kryptoměnami.

Electroneum Patent nastartuje krypto podnikání

Několik společností, se kterými Electroneum jedná od roku 2017, nekompromisně vyžaduje schopnost okamžitých transakcí ještě před tím, než vůbec začnou uvažovat o přijímání plateb v kryptoměnách. To je také důvod, proč tým Electroneum vynaložil tolik času a úsilí na vývoj tohoto patentu. Vývoj stál také nemalé množství finančních prostředků. Na sepisování žádosti o patent pracovala jedna s nejslavnějších právnických firem Dentons: pokud nevěříte, tak doporučuji mrknout na tento odkaz: https://www.dentons.com/en/whats-different-about-dentons/connecting-you-to-talented-lawyers-around-the-globe/news/2018/april/dentons-advising-electroneum-on-patent-request.

Na Electroneum patent čekalo mnoho velkých prodejců, protože od základů mění způsob, jakým mohou být kryptoměny používány. Díky této technologii už kryptoměny nemusí být pouze pro malou skupinu technicky založených uživatelů. Nyní může být Electroneum způsobem platby i pro běžného podnikatele bez technických znalostí.

Pokud uživatel jako peněženku používá aplikaci Electroneum nebo webovou peněženku my.electroneum.com a prodejce má účet u společnosti Electroneum, tak mezi nimi bude možné provádět okamžité platby. Bleskové transakce by mohli probíhat i mezi ostatními uživateli oficiálních peněženek Electroneum. To by umožnilo okamžité finanční transakce i široké veřejnosti.

Systém pro koncové uživatele

Systém  pro koncové uživatele ještě není úplně hotový, ale na jeho kódu už programátoři z týmu Electroneum začali pracovat dávno před zveřejněním informace o patentu. První verze funkčního systému by se měla objevit v nejbližších měsících, možná i dřív. Tato verze umožní prodejcům okamžité oznámení o potvrzení platby a všechno by to mělo jít propojit s jejich stávajícím systémem pro zpracování plateb. Tým Electroneum nyní pracuje s několika mobilními operátory na integraci této technologie. Doufejme, že Electroneum patent přiláká i velké společnosti, protože zavést platbu v kryptoměně jako první může firmám přinést velké zisky.

Paušální platby v kryptoměnách

Pokud vám okamžité transakce nestačí, tak Electroneum patent zahrnuje ještě jednu věc. Jedná se o technologii, která zajistí pravidelné platby v kryptoměnách. Těmito platbami lze hradit například předplatné online her, různé prémiové účty, mobilní paušál, nebo třeba i nějaký software, prostě cokoliv co se platí měsíčně nebo týdně. Decentralizovaný blockchain a centralizovaný systém Electroneum umožní uživatelům povolení pravidelných plateb u konkrétních obchodníků. Není tajemství, že nejčastěji se paušální platby používají pro úhradu služeb mobilních operátů a to hraje kryptoměne Electroneum do karet. Možná to vypadá, že platby tohoto typu nepotřebují nějakou speciální technologii, ale opak je pravdou. Zatím totiž neexistuje žádný systém, který tento druh transakcí v kryptoměnách umožňoval.

Electroneum patent dokáže zajistit dva druhy pravidelných plateb:

  1. Pravidelná platba v kryptoměně Electroneum, která zahrnuje platbu v jednotkách mincí ETN, kde nezáleží na aktuálním kurzu. Příklad: měsíční platba za antivir program 100 ETN – každý měsíc se odešle 100 ETN.
  2. Pravidelná platba v krytoměně Electroneum, která zahrnuje platbu v jednotkách jakékoliv fiat měny (EUR, CZK, USD, atd.), kde bude pravidelně odesílán pokaždé jiný počet mincí ETN na základně aktuálního kurzu. Příklad: měsíční platba za prémiový účet v online hře 200kč měsíčně – každý měsíc se odešle takový počet mincí ETN, který aktuálně odpovídá částce 200kč.

Uživatelé mohou měnit oprávnění a nastavení pro pravidelné platby prostřednictvím webového rozhraní.

Electroneum patent zahrnuje všechny kryptoměny

Electroneum patent opravdu zahrnuje všechny ostatní kryptoměny. Tento systém umožňuje společnosti Electroneum poskytovat okamžité i paušální transakce jakýmkoliv jiným kryptoměnám prostřednictvím výše popsaného principu. Patent má více než 100 stránek textu a příloh, takže stojí na pevných základech. Obsahuje také další inovace v oblasti kryptoměn, ale prozatím nebylo prozrazeno o co přesně se jedná.

Přesně tak, z toho vyplývá, že Electroneum patent umožňuje přidat Ethereum, Bitcoin, Litecoin, nebo jakoukoliv jinou kryptoměnu do mobilní aplikace a umožnit tak okamžité platby i uživatelům jiných kryptoměn. To se ale hned tak nestane, protože Electroneum si chce schopnost bleskově rychlých transakcí prozatím nechat pro sebe. Pokud ale v budoucnu projeví o tento systém zájem jiná kryptoměna, tak ho může společnost Electroneum nabídnout. Tato technologie umožňuje také výhodnou spolupráci s velkými mezinárodními společnostmi, které si pro platbu vybrali jinou kryptoměnu. V tomto případě si uživatelé budou muset stáhnout aplikaci Electroneum a to poslouží jako skvělá reklamní kampaň pro ETN.

Závěr

Ohledně Electroneum patentu se určitě objeví ještě spoustu otázek a také hromada FUDu. Tedy lidí, kteří budou tvrdit, že to není pravda, nebo že patent vůbec neexistuje – nevěřte tomu. Zakladatel a CEO kryptoměny Electroneum na oficiálním webu ujišťuje, že patent je podán (patent č. 1805708.3). Světoznámá právnická společnost Dentons, která na žádosti o Electroneum patent pracovala věří, že to všechno bude fungovat. Nyní je kryptoměna Electroneum chráněna globálním patentovým právem a žádné nové ICO už jí tuhle myšlenku nemůže ukradnout.

Mobilní aplikace Electroneum

Aplikace o které jsem psal už existuje a je volně dostupná na Google Play. Její hlavní funkcí je peněženka pro kryptoměnu Electroneum. Apka také umožňuje těžbu mincí zdarma přímo v mobilním telefonu. Pokud jí ještě nemáte, tak doporučuji aplikaci stáhnout. Všechny potřebné informace + jak získat nějakou tu minci zdarma mobilní těžbou najdete zde: https://www.electroneum.cz/mobilni-aplikace-electroneum-navod/

 

Electroneum.cz