Electroneum – Novinky z uplynulého týdne (4.3.2018)

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Electroneum – Novinky z uplynulého týdne (4.3.2018)

ETN novinkyJelikož se blíží konec týdne, tak bych vás rád seznámil s nejnovějšími zprávami ze světa kryptoměny Electroneum. Mezi hlavní zprávy patří oznámení termínu spuštění mobilní těžby a účast na prestižním mezinárodním veletrhu mobilních technologií v Barceloně, který organizovala asociace GSMA.

Electroneum na veletrhu v Barceloně – MWC 2018

Veletrh mobilních technologií se letos konal v Barceloně, organizovala ho asociace GSMA. Jedná se o největší setkání lidí z mobilního průmyslu vůbec a Electroneum mělo tu čest být jeho součástí. Během několika velmi náročných dní členové týmu postavili stánek, podávali jedno interview za druhým a představovali Mobilní těžbu lidem z celého světa.  Mluvili s několika zástupci mobilních operátorů a jsou přesvědčeni, že díky novým smlouvám z Barcelony se kryptoměně Electroneum podaří pokořit hranici 200 miliónů uživatelů.

Možnost účastnit se MWC 2018 nám dává přesně ten typ publicity, kterou projekt potřebuje, aby dosáhl svého cíle – dostat kryptoměny do povědomí široké veřejnosti. Electroneum je úplně první kryptoměnou, která byla pozvána k účasti na tomto prestižním veletrhu.

 Oznámení termínu spuštění Mobilní těžby

Během veletrhu MWC v Barceloně tým oznámil, že mobilní těžba pro Android bude spuštěna 5.března 2018. Uživatelé iPhonu si bohužel budou muset na Mobilní těžbu počkat o něco déle. Verze pro iOS je sice hotová, ale čeká se na schválení ze strany Applu. Oznámení o spuštění mobilní těžby na IPhonech tedy můžeme očekávat v nejbližších dnech. Pokud se účastníte beta testování mobilní těžby, tak bych vám rád připomenul jednu starší dobrou zprávu: Všechny mince které jste vytěžili během beta testu vám budou odeslány do peněženky během několika dnů od spuštění ostré verze Mobilní těžby. Cílem Mobilní těžby je umožnit každému uživateli aplikace Electroneum, aby si vytěžil pár mincí a seznámil se s tím, jak kryptoměny fungují. V některých zemích, bude možné vytěženými mincemi platit účet za mobil.

Měl jsem to štěstí, že jsem byl vybrán do beta testování mobilní těžby a můžu říct, že vše funguje jak má. Jak už asi víte, není to skutečná těžba, ale pouze simulace, takže nežere baterku telefonu ani mobilní data. Hlavním cílem mobilní těžby je vzdělávat širokou veřejnost v oblasti kryptoměn, takže nečekejte žádné extra výdělky. Jedná se o pravidelné generování malého množství mincí na základě výkonu vašeho telefonu. Z mé vlastní zkušenosti můžu říct, že to hodí pár dolarů za měsíc. Jedná o peníze úplně zadarmo, takže spokojenost 🙂

Pro více informací o tom co je to mobilní těžba a jak zapadá do plánů týmu Electroneum doporučuji shlédnout: Interview s přepisem do češtiny: Co je to mobilní těžba?

Nové Interview s Richardem Ellsem

Záznam jednoho z mnoha rozhovorů, které v Barceloně osobně provedl zakladatel kryptoměny Electroneum Richard Ells.  Tohle bylo se zastupitelem společnosti NordicHardware. Richrad zde hovoří o tom, proč je mobilní aplikace základním kamenem celého projektu. Dále hovoří o budoucnosti kryptoměn obecně. Bohužel pouze v angličtině.

 

Electroneum.cz