Electroneum mining – základní informace

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Electroneum mining – základní informace

Electroneum minningCo je to Electroneum mining? Toto je krátký článek ve kterém najdete základní informace o tom co je těžba kryptoměn. Dále zde najdete způsoby jakými lze Electroneum těžit a jaký je rozdíl mezi mobilní těžbou a tou přes počítač.

Těžba kryptoměn obecně

Není to těžba v pravém slova smyslu, takže není potřeba mlátit krumpáčem do skály, abychom našli nějaké mince. Těžba kryptoměn je vlastně přidávání nových mincí do digitálního ekosystému. Proces probíhá tak, že necháte počítač řešit složité matematické problémy. Počítač který vyřeší problém obdrží odměnu v mincích. Těžba zároveň zajišťuje bezpečnost celé sítě a převod mincí mezi uživateli.

Electroneum mining nabízí dvě možnosti

  • Klasická těžba přes počítač – tato těžba zajišťuje bezpečnost celého systému, reálně generuje nové mince a přidává bloky do blockchainu. Pro tento způsob je potřeba mít super výkonný počítač s několika grafickými kartami, jinak se nevyplatí.
  • Mobilní těžba z aplikace Electroneum – jedná se pouze o simulaci těžby na mobilní telefonu. Nežere ani data, ani baterku. Je to v podstatě způsob jak může každý zdarma získat nějaké mince. Účelem mobilní těžby je vzdělávání veřejnosti v oblasti kryptoměn a také virální propagace měny Electroneum. Kompletní návod jak začít těžit v mobilní aplikaci Electroneum najdete zde: Mobilní aplikace Electroneum – jak na registraci a mobilní těžbu.

Kterou možnost si vybrat

Klasická těžba je základ všech kryptoměn, bez ní by neexistovali. Bohužel, většinu těžebního výkonu dodávají obrovské haly plné počítačů za miliardy dolarů. Jedná se o velmi konkurenční prostředí, aby se běžnému člověku vyplatila těžba, tak potřebuje speciální těžební počítač za desítky tisíc korun a k tomu velmi výhodnou cenu elektřiny. Sám jsem chtěl začít těžit, ale cena elektřiny mi to nedovolila.

Mobilní těžba to je jiná 🙂 Stačí si stáhnout mobilní aplikaci, zaregistrovat se a můžete začít vydělávat. Těžba nezatěžuje procesor ani baterii telefonu a může běžet v pozadí. Prakticky se jedná získávání mincí úplně zadarmo, proto neočekávejte žádně extra výdělky. Podle výkonu vašeho mobilního telefonu můžete očekávat výdělky až několik stovek korun měsíčně.

Některé další otázky k tématu Electroneum minning jsou zodpovězeny zde: FAQ.

 

Electroneum.cz