Dotaz: Není Electroneum podvod?

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dotaz: Není Electroneum podvod?

Electroneum podvodNení! K důvodům se dostaneme, nejdřív si přečtěte dotaz, který mi přišel na email.

Dotaz: “Není celé Electroneum podvod? Mě totiž připadá jako obrovský podvrh. Žádný produkt, žádná inovace, žádná hodnota. Opravdu si myslíte, že to poroste podobně jako Bitcoin nebo Ethereum? Podle mě teda ne.”

Odpověď: Hned ta první věta ” obrovský podvod”, “žádný produkt”, “žádná inovace”, “žádná hodnota”. Tyhle 4 slovní spojení nespadají do kategorie názoru, spadají spíše do kategorie ANO, nebo NE. Takže to, že se autor dotazu plete ve všech 4 věcech může znamenat pouze jednu z těchto možností:

  1. Spletl si Electroneum s něčím jiným
  2. Lže, aby Electroneum poškodil
  3. Špatně pochopil dostupné informace

Opravdu to vypadá na jednu z těchto variant, protože se zcela nepochybně pletete. V následujících řádcích se pokusím osvětlit každý z těch 4 bodů.

“Obrovský podvod”

To by znamenalo, že lidé nedostanou to, co jim bylo slíbeno. Což v případě Electronea jednoduše není pravda. Všechno je pečlivě nachystáno a odzkoušeno. Můžete si být jisti, že všichni zúčastnění dostanou to, co jim bylo slíbeno. Electroneum má kanceláře v Anglii, nejedná se tedy o nějaké anonymní hackery. Hlavní vývojář je zakladatel a generální ředitel marketingové společnosti s hodnotou 50 miliónů dolarů. Tato společnost má spoustu známých klientů, jako příklad uvedu Avon nebo Herbalife. Jsem si jistý, že by si nedovolil poškodit svou společnost nějakým podvodem.

“Žádný produkt”

Jedná se vlastně o prodej a distribuci mincí Electroneum před spuštěním blockchainu (před vypuštěním Electronea na internetu). Samotná mince je ten produkt. Také je tady fungující aplikace pro mobily s Androidem, zdarma ke stažení na Google Play.

“Žádná inovace”

Pokaždé, když je něco poprvé, něco nového, co předtím nebylo, nazýváme to inovací. Tohle je poprvé, co někdo vytvořil kryptoměnu, kterou lze těžit na mobilních telefonech. Všichni známe propadák jménem Minergate, což je aplikace která se pokoušela o těžbu na mobilních telefonech už dříve. Recenze na Minergate jsou plné hrůzných příběhu o zničených mobilních telefonech a velmi malém množství vytěžených mincí. Electroneum se tedy muselo “vrátit zpět na rýsovací prkno”, aby se vyhnulo stejnému osudu jako Minergate. Co úspěšnou mobilní těžbu Electronea nakonec umožnilo bylo to, že vývojáři začali úplně od začátku. Tímto způsobem dokázali vytvořit kryptoměnu, která může být těžena jak na mobilním telefonu tak na běžném počítači. Vytvořili dvojí algoritmus založený na cryptonote. Těžba na počítačích zajišťuje svým výkonem bezpečný chod blockchainu a těžba na mobilech generuje mince bez nadměrného využívání výkonu, baterie nebo mobilních dat. Tohle je inovace!

“Žádná hodnota”

To prostě není pravda. Electroneum prokazatelně nějakou hodnotu má, protože už za ním stojí mnoho lidí. Více než 120 000 účastníků navýšilo kapitál dohromady o 40 MILIÓNŮ DOLARŮ v rámci ICO (počáteční nabídka mincí na rozjezd projektu). Takže je jasné, že Electroneum hodnotu má. Přesnou hodnotu jedné mince se dozvíme 1. listopadu po uvedení Electronea na burzu kryptoměn.

Pokud stále nevěříte, tak vám doporučuji navštívit oficiální web Electroneum.com, kde si můžete všechny informace ověřit.

 

Electroneum.cz