Co je to Electroneum

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co je to Electroneum

Co je to Electroneum, hrneček s otazníkyPodobně jako Bitcoin je Electroneum (ETN) alternativní měna, která byla vyvinuta proto, aby umožnila komukoliv bez ohledu na jeho technické schopnosti, snadný přístup ke kryptoměnám. Během několika málo minut od instalace mobilní aplikace může každý uživatel vidět, jak se mince hromadí v jejich peněženkách díky unikátnímu těžení na mobilních telefonech. A to úplně zdarma. Téměř všechny kryptoměny, například Bitcoin a Ethereum jsou těženy pomocí drahého speciálního vybavení, ale Electroneum lze snadno získat prostřednictvím mobilního telefonu v jednoduché aplikaci. Jedná se o plně funkční krypto minci s jedinečnými funkcemi. Electroneum je zaměřeno na obrovské masy lidí díky aplikaci zdarma pro Apple a Android. Je to vážně jednoduché.

Přístupné pro veřejnost

Electroneum je více přístupné a pochopitelnější pro veřejnost. I když využívá osvědčený blockchain, bylo vyvinuto s několika vlastnostmi, které ho činí mnohem více přístupné veřejnosti ve všech koutech světa.

Odstraňuje překážky

Odstraňuje překážky pro vstup do světa kryptoměn. Momentálně jsou kryptoměny pro svět něco nového a zajímavého, ale běžný člověk si na ně nesáhne. Pro přístup ke kryptoměnám musíte koupit drahé těžební zařízení a grafické karty, nebo poslat kopii občanského průkazu a osobních dokumentů na webové stránky o kterých jste nikdy neslyšeli.

Bezpečnost a anonymita

Electroneum má vysokou úroveň bezpečnosti a anonymity stejně jako Bitcoin a ostatní populární kryptoměny, ale na rozdíl od nich je ovládáno pomocí volně dostupné a jednoduché aplikace, která poskytuje okamžitý přístup k Electroneu bez nutnosti zadávání údajů z občanského průkazu nebo platební karty. Oficiální aplikace umožňuje spravovat vaši peněženku s naspořenými nebo zdarma vytěženými mincemi, a také bezpečně odesílat a přijímat platby v digitální měně Electroneum po celém světě.

Jednoduché těžení na mobilu

Získávat Electroneum pomocí těžby na mobilním telefonu může opravdu každý. Stačí k tomu iPhone nebo mobil s Androidem. Po nainstalování volně přístupné aplikace Electroneum můžete okamžitě začít získávat Electroneum do své peněženky. Pokud aplikace poběží, bude provozovat speciální těžební algoritmus, který nevyžaduje žádné technické znalosti. Na mobilní data a výdrž baterie telefonu nemá těžba žádný vliv. Aplikace bude generovat Electroneum i pokud poběží na pozadí.

Přirozenější a jednodušší

Electroneum má pouze dvě desetinná místa s obrovským množstvím mincí v oběhu. Hlavní kryptoměny mají poměrně často malé celkové množství mincí. Například zde často zmiňovaný Bitcoin má maximální počet mincí 21 milionů. To znamená, že jedna jediná mince má až nepřirozeně obrovskou hodnotu v běžných měnách a pro každodenní nákupy působí dost divně. Je zvykem, že za několik mincí si můžeme koupit nějakou věc, třeba pivo za 20 korun, ale pokud by jste koupili plechovku piva za Bitcoiny, tak bude stát například 0,0002 Bitcoinu. Vážně trochu divné, nemyslíte? Na rozdíl od Bitcoinu má Elcetroneum množství mincí až 21 miliard a používá maximálně dvě desetinná místa, což je pro běžné nákupy daleko přirozenější. Tohle velice zjednoduší veškeré výpočty, usnadní každodenní transakce a zabrání chybám se špatně napsanou desetinnou čárkou. Je daleko přirozenější koupit si něco a zaplatit 100 mincí, než 0,0005 mince.

Snadné těžení pomocí PC

Jednodušší na pochopení, snadné těžení pro každého. Electroneum záměrně běží na blockchainu, který nedovoluje těžbu na super výkonných a super drahých ASICs procesorech. Místo toho může být těženo na běžných procesorech, které dovolují široké veřejnosti, aby se zapojila do těžby s minimem nákladů. Těžební algoritmus je navržen tak, aby Electroneum nebylo možné těžit průmyslově ve velkém stylu podobně jako Bitcoin nebo Ethereum. Při tomto průmyslovém těžení velcí hráči investují milióny dolarů do speciálních procesorů ASIC, které mají v obrovských klimatizovaných halách. Díky absenci velkých hráčů a těžebních korporací může Electroneum získat těžbou úplně každý.

Jaké další možnosti Electroneum nabízí?

  • Blockchain (základní technologie všech všech kryptoměn)
  • Aplikaci na peněženku (umožňuje přístup k Electroneu bez jakýchkoliv technických znalostí)
  • Aplikaci na těžbu (umožně netechnicky založeným lidem snadný přístup k Electroneu)
  • Offline peněženka (peněženku, která se nedá hacknout) Více informací zde: Jak vytvořit a používat papírovou peněženku.
  • Windows peněženka
  • Windows aplikace na těžbu (můžete nechat těžit i svůj počítač)
  • Mining pool software (usnadňuje hromadnou těžbu více uživatelů zároveň)
  • Blockchain web (slouží k ověření plateb a detailů o blockchainu)

Základní informace

Další základní informace o kryptoměnách a electroneu můžete najít zde: Electroneum FAQ.

 

Electroneum.cz